Om Ny Tid

Hver onsdag gir Ny Tid deg en internasjonal orientering på med fokus på kontroll (frihet), konflikt (likhet) og klima (brorskap). Filmkritikk er vår hovedsatsing innen dokumentar, fiksjon, spill, kortfilm og videokunst.
Abonnement 790/1450 kr for halvår/helår. Du kan også få kjøpt Ny Tid (48kr) på utsalgssteder over hele Norge.

Screen Shot 2015-05-21 at 11.39.48 Ansvarlig redaktør: Truls Lie,  truls@nytid.no


Screen Shot 2015-05-21 at 11.42.41 Redaksjonssekretærer: Marte Mesna (489 57 138) marte@nytid.no

Screen Shot 2015-05-21 at 11.56.35 Tora Ulstrup (481 27 724) tora@nytid.no (film/kritikk)

Journalist Carima Tirillsdottir Heinesen, (40592018),  carima@nytid.no


3723ef0 Annonser: annonse@nytid.no nicolai@nytid.no

Markedssjef Nicolai Moland på 978 70 927 (og løssalg)


Screen Shot 2015-05-21 at 12.01.57  Abonnement: abo@nytid.no  line@nytid.no

Kommunikasjonssjef Line Fausko på 930 18 855

 

Historisk sett har avisen utkommet siden 19. februar 1953, den gang under navnet Orientering. Fra august 1975 heter ukeavisa Ny Tid – hvori opptatt Orientering. Mellom januar 2006 og februar 2014 utkom avisa i magasinformat. 5. mars 2015 ble Ny Tid relansert i klassisk fullformat som eneste i Norge med Truls Lie som ansvarlig redaktør (tidligere redaktør i Morgenbladet og Le Monde diplomatique).

Abonnement:  Se abo-side
(+47) 450 20 044 (evt telefonsvarer).
Epost: abo@nytid.no

Adresse:
Ny Tid & Orientering AS
Dronningensgate 16
0152 Oslo

Organisasjonsnummer: 995 498 480 MVA.

Følg oss på sosiale medier:

Bli med i Ny Tids Facebook-gruppe:
www.facebook.com/group.php?gid=2314614676
Klikk her for Ny Tids Facebook-side:
https://www.facebook.com/pages/Ny-Tid/223625887650887

 

Debatt, innlegg, kronikk til redaksjonen: debatt@nytid.no
Ansvarlig: Marte Mesna (489 57 138)

Tekstlengder:
Debattinnlegg: Inntil 3000 tegn (inkl. mellomrom),
i hende til kl. 9 mandager for å komme på trykk i samme ukes utgave.
Kronikk: Opptil 8000 tegn (inkl. mellomrom).
(Essay:  Ca. 13.000 tegn inkl. mellomrom).

Tekstene trykkes på debatt og kommentarsidene i Ny Tid. Vi forbeholder oss retten til å redusere tekstlengde av plasshensyn. Vi ber om forståelse for evt noe lang tid mht respons på ubestilte tekster.

 

 

Styret i Ny Tid & Orientering AS:
Erland Kiøsterud (styreleder), Rolf Reikvam, Truls Lie og Mina Adampour